Naujienos 

Naujienos

 • 2010 m. rugsėjo pradžioje Lietuvoje pasirodė IBM SPSS Statistics 19 versija.

  19 versijoje, be kitų patobulinimų, atsirado papildomos analitinės galimybės, kaip Generalized Linear Mixed Models, kuri taikoma netiesiniam rezultatui prognozuoti ir Automatic Linear Models – greitam tiesinių modelių kūrimui ir interaktyviai analizei. Daugiau apie 19 versijos naujoves skaitykite čia.

 • 2010 m. rugpjūčio pabaigoje įvyko pirmieji IBM SPSS Modeler Professional v.1 žinių patikrinimo egzaminai per Pearson Vue egzaminavimo centrus. Egzaminas tikrino darbo su duomenų gavybos (angl. Data Mining) produktu įgūdžius nuo duomenų paėmimo ir paruošimo iki prognozinių modulių kūrimo ir jų panaudojimo įvairiuose verslo procesuose. Į egzaminą įėjo klausimai iš 4 kursų:

  • Įvadas į IBM SPSS Modeler ir duomenų gavybą
  • Pažangus duomenų paruošimas su IBM SPSS Modeler
  • Klasterizavimo ir asociacijų modeliai su IBM SPSS Modeler
  • Prognozinis modeliavimas su IBM SPSS Modeler
  Lietuvoje šį egzaminą laikė 3 žmonės, iš kurių jį išlaikė ir gavo jau antrą IBM Certified Specialist tarptautinį pripažinimą Jekaterina Baubkuvienė, UAB „Insight Solutions“ direktorė.

  IBM Certified Specialist - Modeler Professional sertifikatą turintis specialistas gali panaudoti IBM SPSS Modeler duomenų gavybos produktą tokiems verslo analitiniams sprendimams, kaip sukčiavimo aptikimas, klientų pritraukimo ir kryžminių pardavimų optimizacija, klientų išėjimo rizikos nustatymas ir prevencija, kredito ir kitokios rizikos valdymas ir t.t.


  Daugiau apie IBM SPSS sertifikavimą galima paskaityti čia.

 • 2010 m. gegužės pradžioje prasidėjo pirmi Lietuvoje organizuojami duomenų gavybos (angl. – Data Mining) kursai Vilniaus Universiteto dėstytojams. Juose dalyvavo virš 20 įvairių mokslo sričių atstovų, kurie įgytas žinias galės pritaikyti savo mokslinėje veikloje ir dėstymo praktikoje.

  Momentai iš kursų:

  VU kursai
  VU kursai
  VU kursai • 2010 m. balandžio mėn. Lietuvoje pasirodė populiaraus duomenų gavybos (angl.- Data Mining) paketo IBM SPSS Modeler nauja 14.0 versija, kurioje jau rasite prognozinių modulių optimizavimą „boosting“ ir „bagging“ metodais, atnaujintus Neural Net ir Linear algoritmus bei daug gerų patobulinimų duomenų vizualizavimo srityje. Daugiau apie šiuos ir kitas produkto naujienas skaitykite čia. • 2009 m. rugsėjo viduryje įvyko pirmieji globalūs IBM SPSS Statistics I Level žinių patikrinimo egzaminai per Pearson Vue egzaminavimo centrus 165 šalyse. Egzaminą sudarė 70 klausimų ir užduočių, kuriems išspręsti buvo duota 90 min. Į egzaminą įėjo klausimai iš 3 SPSS kursų:

  Iš visų egzamino dalyvių sėkmingai jį išlaikė ir gavo tarptautinį pripažinimą 2 specialistai:


  Daugiau apie IBM SPSS sertifikavimą galima paskaityti čia. • 2009 m. spalio 2 d. IBM įsigijo SPSS Inc. Kompanija ir toliau rinkai teiks pažangius duomenų analizės produktus, bei kartu su IBM plės šių produktų funkcionalumą.
  Plačiau

 • 2009 m. rugsėjis. Pasirodė nauja PASW Statistics 18.0 versija (anksčiau žinoma kaip SPSS Statistics)
  Plačiau

 • Nuo 2009 m. birželio 1 d. SPSS Lietuvoje atstovauja naujas distributorius - UAB "Insight Solutions"
  Plačiau

 • Nuo 2009 m. balandžio mėn. pasikeitė beveik visi SPSS Inc. produktų pavadinimai. Produktai buvo suskirstyti į 4 grupes, jų pavadinimai dabar labiau atspindi produktų paskirtį ir turi prierašą PASW - Predictive Analytics Software.
  Plačiau

 • 2009 m. balandis. Išleista nauja PASW Modeler (anksčiau - Clementine) ir PASW Text Analytics 13.0 versija.
  Plačiau